Jak grają zawodnicy najlepszej czwórki klubów Grupy Mistrzowskiej Lotto Superligi w setach do 6 punktów? Okazuje się, że najlepszy bilans w singlu ma Damian Węderlich z SBR Dojlidy Białystok, który wygrał wszystkie takie 4 pojedynki.

W sezonie zasadniczym i fazie grupowej Damian Węderlich pokonał Mateusza Zalewskiego 6:5, Tomasza Tomaszuka 6:4, Kim Jangwoon 6:4, Artura Grelę 6:2.

Drugie miejsce zajmuje Mołdawianin Vladislav Ursu (3-0) z Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz, który triumfował w meczach z Andrejem Gaciną 6:2, Piotrem Cyrnkiem 6:3 i Asuką Machim 6:3.

Na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani ex aequo Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Wang Zeng Yi z SBR Dojlidy – po 2-0.

Panos Gionis wygrał z Patrykiem Zatówką 6:3 i Kaii Konishi 6:4, a Wandżi pokonał Diogo Carvalho 6:2 i Adama Dosza 6:2.

W klubach z miejsc 1-4 (Dartom Bogoria, Polski Cukier Gwiazda, Dekorglass Działdowo, SBR Dojlidy) pojedynki do 6 pkt rozegrało łącznie 18 tenistów stołowych.

Klubowo zdecydowanie najlepsi byli białostoczanie 9-3. Wyprzedzili drużyny z Bygoszczy 6-4, Działdowa 7-6 i Grodziska Mazowieckiego 4-6.

W tym sezonie piąte sety rozgrywane są do 6 punktów w singlu i deblu. W poniższej klasyfikacji wzięliśmy pod uwagę grę pojedynczą.

Czołówka (zawodnicy z klubów z miejsc 1-4 w Grupie Mistrzowskiej):

1. Damian Węderlich (SBR Dojlidy) 4-0
2. Vladislav Ursu (Polski Cukier Gwiazda) 3-0
3. Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria) 2-0
. Wang Zeng Yi (SBR Dojlidy) 2-0
5. Jakub Dyjas (Dekorglass) 3-2