– Rewanżowy meczu finału Ligi Mistrzyń z francuskim Etival ASRTT odbędzie się w piątek 26 kwietnia o g. 19:20 w Tarnobrzegu – mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopol. Polski zespół powalczy o 3 tytuł z rzędu i 4 w historii w Champions League.

W półfinałowych meczach Enea Siarkopol wygrała z Linz AG Froschberg 3:0 i 3:2, zaś Etival ASRTT pokonał 3:1 i przegrał 2:3 z czeskim SKST Plus Hodonin, w składzie z Natalią Partyką.

Pierwsze spotkanie finału zostało wyznaczone przez ETTU na 12-14 kwietnia. Już wiadomo, że w tym czasie nie dojdzie do meczu broniącej trofeum drużyny z Tarnobrzega z Etival ASRTT.

– Moje zawodniczki Yang Xiaoxin i Elizabeta Samara 12 kwietnia będą w samolocie do Makau, gdzie w dniach 15-21 kwietnia rozegrany zostanie Puchar Świata. Mamy inną propozycję, byłaby to data po zawodach w Azji. Czekamy na odpowiedź kierownictwa klubu z Etival – mówi Zbigniew Nęcek, który doprowadził Eneę Siarkopol do Klubowego Mistrzostwa Europy w 2019, 2022, 2023 roku.

W PŚ w Makau zagra także Natalia Bajor z tarnobrzeskiego klubu, ale ona nie występowała w Lidze Mistrzyń.

– Mecz rewanżowy w Tarnobrzegu będzie transmitowany w TVP Sport i TV SportRadar – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Natomiast po finale Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarkopol rozegra dwa spotkania w polskiej Ekstraklasie – 27 kwietnia w Tarnobrzegu z Akademią Łomżyńską i 28 kwietnia we Wrocławiu z KU AZS UE.

Z kolei w finale Pucharu Europy mężczyzn zagrają kluby Lotto Superligi – Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo.