Tenisistki stołowe Polmleku OSiR Lidzbark Warmiński wracają do Ekstraklasy! Zespół z Warmii i Mazur awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju zapewnił sobie w niedzielę!

Po dwuletniej przerwie Polmlek OSiR Lidzbark Warmiński ponownie zagra w Ekstraklasie kobiet. Po raz ostatni na tym szczeblu rozgrywkowym podopieczne Zbyszka Pietkiewicza występowały w sezonie 2020/2021, zajmując z dorobkiem 17. punktów dziewiątą pozycję.

Awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek tenisa stołowego kobiet w naszym kraju ekipa z Warmii i Mazur zapewniła sobie w miniony weekend. Triumfator sezonu zasadniczego w grupie północnej 1. ligi w barażach dwukrotnie okazał się lepszy do KU AZS UE Wrocław II. Po sobotniej wygranej 6:4 (szczegóły meczu), w niedzielę przedstawicielki klubu z Lidzbarka Warmińskiego zwyciężyły aż 8:2 (szczegóły meczu).

Najskuteczniejszą zawodniczką „świeżo upieczonego” beniaminka Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 była Natalia Bogdanowicz. 16-latka przy 1-ligowych stołach wygrała 31 z 35 pojedynków. W szeregach Polmleku OSiR wystąpiły także Zuzanna Gaworska, Julia Szymczak, Weronika Bobek, Milena Stefanowicz i Natalia Sycz.

Warto przypomnieć, że drugim beniaminkiem Ekstraklasy kobiet jest AZS Politechnika Rzeszów. Klub z Podkarpacia w dwumeczu barażowym okazał się lepszy od Dojlid Białystok.