Po znakomitym występie Maciej Makajew (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) zdobył srebrny medal w singlu w Letnich Igrzyskach Światowych Virtus we francuskim Vichy.

W drodze po srebro Maciek Makajew pokonał Mistrza Świata Koreańczyka Kim Gi Tae, w ćwierćfinale dwukrotnego srebrnego medalistę Igrzysk Paralimpijskich Australijczyka Von Einema, a w półfinale dwukrotnego złotego medalistę paralimpijskiego Węgra Palosa – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

W fazie grupowej Maciej Makajew wygrał z Chang Chak Kuan (Makau) 3:0 i Ukraińcem Olehsilem Shelestem 3:0, a przegrał z Koreańczykiem Kim Chang Gi 1:3.

Później Polak kolejno wygrywał ze wspomnianymi Kim Gi Tae 3:0, Samuelem Philipem Von Einemem 3:2, Peterem Palosem 3:0. W finale uległ Tajwańczykowi Chen Po Yenowi 0:3.

Niestety, mimo bardzo dobrej gry Maciek Makajew nie uzyskał z tego turnieju awansu na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu. Kwalifikował się tylko zwycięzca – powiedział trener Andrzej Ochal.

Damian Fira odpadł w 1/8 finału, a Piotr Dobrzyński i Paweł Kuderski (obaj GZSN Start Gorzów Wielkopolski) po rundzie grupowej.

W turnieju kobiet Krystyna Łysiak (UKA Dziesiątka Nowa Sól) i Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn) osiągnęły 1/8 finału, zaś Dorota Nowacka (UKS Jola Kraków) została wyeliminowana po fazie grupowej.

Od jutra rozpoczynamy rozgrywki mikstowe i deblowe – dodał szkoleniowiec.

We francuskim Vichy rywalizują zawodniczki i zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie. Dla nich Virtus Global Games 2023 to największa impreza sportowa.