Między innymi rywali z Czech wylosowali Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski w rozgrywkach grupowych olimpijskich kwalifikacji w grze pojedynczej. Turniej odbędzie się w dniach 15-19 maja w Sarajewie.

Przeciwnikami Samuela Kulczyckiego w gr. E będą Rumun Eduard Ionescu, Czech Pavel Sirucek oraz reprezentant Bośni i Hercegowiny Benjamin Zijadić.

Natomiast w gr. F Miłosz Redzimski spotka się z Czechem Lubomirem Jancarikiem, Szwajcarem Loicem Stollem oraz Bułgarem Denislavem Kodjabashevem.

Nasi tenisiści stołowi muszą zająć miejsca 1-2 w swoich grupach, by awansować do fazy pucharowej i walczyć o 5 wolnych miejsc na Igrzyska w Paryżu.

W kolejnych etapach rywalizacji w stolicy Bośni i Hercegowiny bilety na tegoroczne IO wywalczą finaliści tzw. dwóch drabinek. Z kolei ostatniego dnia dojdzie też do pojedynku przegranych w niedzielnych półfinałach. Zwycięzca, czyli pingpongista sklasyfikowany tego dnia na 3 miejscu także wystąpi we Francji.

W Igrzyskach Olimpijskich – w singlu i drużynowo – zagrają polskie zawodniczki.

Losowanie grup kwalifikacji singlistów:

Grupa E: Samuel Kulczycki (Polska), Eduard Ionescu (Rumunia), Pavel Sirucek (Czechy), Benjamin Zijadić (Bośnia i Hercegowina)

Grupa F: Miłosz Redzimski (Polska), Lubomir Jancarik (Czechy), Loic Stoll (Szwajcaria), Denislav Kodjabashev (Bułgaria)