Na drugiej rundzie trzeciego etapu zakończyli swój start w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentanci Polski – Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas.

W sobotni wieczór w portugalskim Guimarães rozpoczął się trzeci etap walki o bilety do Tokio, z którego awans na Igrzyska Olimpijskie uzyska trzech tenisistów stołowych. W drugiej rundzie zagrało dwóch naszych zawodników – Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas, którzy dotarli odpowiednio do ćwierćfinału i 1/8 finału w drugim etapie.

Aktualny mistrz Europy juniorów w grze mieszanej uległ w sobotni późny wieczór Włochowi Mihaiłowi Bobocicy 2:4. Los swojego rodaka podzielił także Jakub Dyjas. Były indywidualny mistrz Polski w grze pojedynczej z 2020 roku uległ po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu Austriakowi Danielowi Habesohnowi 3:4.

Porażki w drugiej rundzie trzeciego etapu oznaczają dla biało-czerwonych odpadnięcie z europejskich kwalifikacji w portugalskim Guimarães. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego i Patryka Jendrzejewskiego w Portugalii walczyli bardzo dzielnie, jednak ostatecznie nie zdołałi wywalczyć biletów do Tokio.