Czwartek (8 lutego) zapowiada się niezwykle atrakcyjnie w polskim tenisie stołowym. O awans do półfinału Pucharu Europy zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Odbędą się także 4 mecze w LOTTO Superlidze.

W strefie medalowej Pucharu Europy jest już Dekorglass Działdowo, który wyeliminował SF SKK El Nino Praga. Do czwórki nie udało się zakwalifikować Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Drugim polskim medalistą PE w sezonie 2023/24 będzie Mistrz Polski Dartom Bogoria albo zdobywca krajowego Pucharu i Superpucharu – Polski Cukier Gwiazda. W Bydgoszczy zwyciężyli gospodarze 3:2, a decydujący punkt zdobył Japończyk Taku Takakiwa.

W półfinale Dekorglass spotka się z austriackim Felbermayr Wels, a rywalem Polski Cukier Gwiazdy lub Dartomu Bogorii będzie Pontoise Cergy. To właśnie francuski zespół pokonał w ćwierćfinale Orlicza.

W czwartek rozegrane zostaną także spotkania 2 kolejki w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej LOTTO Superligi, m.in. w mocniejszej Petralana TTS Polonia Bytom – SBR Dojlidy Białystok i słabszej Akademia Zamojska Zamość – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Półfinały Pucharu Europy są zaplanowane na przełomie lutego i marca. A już 10 i 12 lutego następne superligowe mecze.

Program – 8 lutego:

Puchar Europy, ćwierćfinał
g. 18:30 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (pierwszy mecz 2:3)

Lotto Superliga

Grupa Mistrzowska:
18:00 Petralana TTS Polonia Bytom – SBR Dojlidy Białystok
18:00 Dekorglass Działdowo – Olimpia-Unia Grudziądz

Grupa Spadkowa:
17:00 Oxynet Jarosław – Palmiarnia Zielona Góra
18:00 Akademia Zamojska Zamość – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów