Po zwycięstwach w Gliwicach i Białymstoku, Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski (Energa-Manekin Toruń) będą należeli do faworytów gry podwójnej 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej w Hotelu Arłamów w dniach 26-28 marca.

Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski mają szansę na 3 złoto z rzędu, chociaż w meczach Lotto Superligi już dawno nie występowali razem. Pod nieobecność Azjatów Konrad Kulpa gra w singlu, a w deblu partnerem Tomasza Kotowskiego był Damian Węderlich w 6 meczach i Przemysław Walaszek w 1 spotkaniu.

– W Mistrzostwach Polski gramy wspólnie z Tomkiem. Po prostu w spotkaniach ligowych tak się układało z ustawienia, że ja grałem często po dwa single, a na koniec w deblu występowali Tomek Kotowski i Damian Węderlich najczęściej. Obaj też super sobie radzili w Lotto Superlidze w meczach gry podwójnej, więc również można było spokojnie liczyć na tak zestawiony debel – mówi Konrad Kulpa o duecie kolegów, którzy wygrali 4 z 6 meczów.

W 2019 roku w Gliwicach Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa wygrali w finale z Markiem Badowskim i Patrykiem Zatówką 3:2. Trudniejszą drogę mieli rok temu w Białystoku, gdzie w ćwierćfinale pokonali parę deblową Samuel Kulczycki/Maciej Kubik 3:2, a w półfinale Jakub Dyjas/Damian Węderlich 3:1 i w finale Piotr Chodorski/Filip Szymański 3:1.

– W Arłamowie będziemy bronić tytułów z lat 2019-2020. Od pewnego czasu trenujemy z Konradem więcej debla i dużo gramy na punkty, czasami to jest para Przemek Walaszek/Damian Węderlich, a niekiedy Walaszek /trener Grzegorz Adamiak – powiedział Tomasz Kotowski.

– Zdarza się, że nawet gramy na jedną osobę, np. na trenera Adamiaka – dodał Konrad Kulpa, były Wicemistrz Polski w singlu.

Natomiast przed 3 laty w Raszkowie toruński debel zajął miejsc 9-16. O ćwierćfinał przegrali wtedy z weteranami Marcinem Kusińskim i Jarosławem Tomickim 1:3. Natomiast w 2017 roku w Częstochowie w meczu o medal ulegli Patrykowi Chojnowskiemu i Xu Wenliangowi 2:3.

Obaj zawodnicy klubu z Torunia zapowiedzieli, że zostają na kolejny sezon w ekipie prowadzonej przez prezesa-menedżera Krzysztofa Piotrowskiego.