Kilkudziesięcioro polskich tenisistów stołowych – z powołań reprezentacyjnych i klubowych – zagra w dniach 29 maja – 4 czerwca w turnieju WTT Youth Contender Havirov 2023 w Czechach.

To kolejny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Kadetów, które w dniach 14 – 23 lipca odbędą się w Gliwicach.

W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się m.in.: U-19 Mateusz Żelengowski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki (zagra też w U-17) oraz Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz (U-17), Ilona Sztwiertnia i Karolina Hołda (U-17).

Z kolei w U-13 i U-15 zgłoszeni są m.in. Jakub Dobosz i Jan Mrugała, przygotowujący się do Mistrzostw Europy Młodzików (do lat 13) w Zagrzebiu w dniach 14-18 czerwca.

Przed gliwickimi ME do lat 15 i 19, organizowanymi przez Polski Związek Tenisa Stołowego, reprezentanci Polski zagrają jeszcze w WTT Youth Contender w szwedzkim Helsinborgu (8-11 czerwca).

Z kolei tegoroczne Młodzieżowe (juniorów, kadetów) Mistrzostwa Świata odbędą się w słoweńskiej Novej Goricy od 26 listopada do 3 grudnia.