Katarzyna Węgrzyn awansowała do 1/16 finału turnieju gry pojedynczej WTT Feeder w Turcji. Niestety sztuka ta nie udała się jej siostrze bliźniaczce – Annie.

Dwukrotna złota medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej w pierwszym spotkaniu turnieju głównego w tureckiej miejscowości Antalya wygrała z niżej notowaną Tessy Gonderinger (Luksemburg) 3:2 (11:7, 11:13, 6:11, 11:3, 11:8).

Niestety do najlepszej „32” turnieju nie udało się awansować Annie Węgrzyn. Tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław w 1/32 finału uległa Hanie Arapovic 1:3 (7:11, 4:11, 11:5, 9:11), która w miniony weekend wywalczyła tytuł mistrzyni Chorwacji w grze pojedynczej.

Przeciwniczką Katarzyny Węgrzyn w drugiej rundzie głównej drabinki będzie Tajwanka Huang Yi-Hua, która zajmuje aktualnie 106. miejsce na liście światowej. Mistrzyni Polski w tej samej klasyfikacji plasuje się na 264. pozycji. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek o godzinie 10:45.

W środę podopieczne trenera Marcina Kusińskiego zapewniły sobie awans do ćwierćfinału turnieju głównego gry mieszanej. Siostry Węgrzyn w 1/8 finału pokonały pewnie reprezentantki Singapuru – Wong Xin Ru/Zhou Jingyi 3:0 (11:8, 11:4, 11:8).