Tenisistki stołowe English Perfect KS AZS UWM Olsztyn znakomicie spisują się w swoim debiutanckim sezonie przy 1-ligowych stołach. Ekipa z Warmii i Mazur po pięciu kolejkach jest liderem grupy północnej.

Wymarzony początek sezonu notują olsztynianki na zapleczu Ekstraklasy. Beniaminek rozegrał dotychczas pięć spotkań i we wszystkich zanotował zwycięstwa. English Perfect KS AZS UWM Olsztyn w pierwszej części sezonu pokonał kolejno MRKS Gdańsk 9:1, GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino 9:1, Agro-Sieć LUKS Chełmno 8:2, Wamet Dobry Wiązar Dąbcze 8:2 i Luvenę LKTS Luboń 6:4.

Naszym celem jest awans do Ekstraklasy kobiet. Mamy fajny, silny skład i na ten moment jesteśmy niepokonane w rozgrywkach 1. ligi kobiet – mówi Katarzyna Ślifirczyk, jedna z liderek English Perfect KS AZS UWM.

30-letnia Ślifirczyk w ostatnich latach występowała z powodzeniem w Ekstraklasie, gdzie zdobywała punkty m.in. dla Bebetto AZS UJD Częstochowa i Startu Nadarzyn. W swoim nowym zespole w pierwszej części sezonu zanotowała dziewięć zwycięstw i doznała jednej porażki.

W drużynie KS AZS UWM Olsztyn mamy bardzo dobrą, „perfect” atmosferę. Świetnie się dogadujemy i dajemy z siebie 100 procent na każdym meczu, co jak widać przekłada się na wyniki i daje nam cenne zwycięstwa i punkty do ligowej tabeli – dodaje brązowa medalistka mistrzostw Polski w grze mieszanej w parze z Szymonem Malickim z 2023 roku.

English Perfect KS AZS UWM Olsztyn awans na zaplecze Ekstraklasy wywalczył w poprzednim sezonie. W aktualnej kampanii oprócz Katarzyny Ślifirczyk punkty dla beniaminka z Warmii i Mazur zdobywają także Karolina Pęk, Aleksandra Jarkowska, Wiktoria Wrzosek i Aneta Olendzka. W szerokim składzie znajdują się także m.in. Liu Wenwen czy Dong Rui Fang.