Od wtorku, 3 sierpnia reprezentacja Polski mężczyzn trenować będzie na 10-dniowym zgrupowaniu w ośrodku w Drzonkowie (woj. lubuskie). W drugiej części miesiąca kadra narodowa ma zaplanowany obóz w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie).

Biało-Czerwoni pod wodzą selekcjonera Tomasza Krzeszewskiego rozpoczynają przygotowania do drugiej części sezonu, a najważniejszymi międzynarodowymi startami będą Drużynowe Mistrzostwa Europy (28 września – 3 października) w Cluj-Napoca w Rumunii i Indywidualne Mistrzostwa Świata (23 – 29 listopada) w Houston w Stanach Zjednoczonych.

W zgrupowaniu w Drzonkowie (3 – 13 sierpnia) wezmą udział m. in. Wicemistrz Europy w grze podwójnej Jakub Dyjas, Marek Badowski, Artur Grela, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Przemysław Walaszek, Marco Golla, Jan Zandecki.

Natomiast w dniach 18 – 28 sierpnia w Ostródzie trenować będą m.in. Jakub Dyjas, Marek Badowski, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Artur Grela, Miłosz Redzimski, Łukasz Sokołowski, Szymon Kolasa, Kamil Nalepa.

W pierwszym obozie zabraknie Miłosza Redzimskiego, Łukasza Sokołowskiego i Szymona Kolasy, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Juniorów, zaś Miłosz ponadto gra obecnie w ME Kadetów.

Po świetnym występie w ME Juniorów w chorwackim Varażdinie Samuel Kulczycki (4 medale, w tym 2 złote) i Maciej Kubik (2 złote) dostali krótki urlop, a po nim wyjeżdżają do ośrodka w niemieckim Ochsenhausen.