W piątek w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku zakończyło się zgrupowanie juniorskiej reprezentacji Polski. Podczas kilkudniowego obozu zawodnicy rywalizowali m.in. w turnieju kontrolnym.

– Dużo pracowaliśmy nad taktyką. Sporą uwagę poświęcaliśmy także elementom z serwisami. Dodatkowo przed rozpoczęciem zgrupowania każdy z zawodników przedstawił swoje słabsze strony nad którymi chciałby dodatkowo popracować – mówi Jakub Perek, trener reprezentacji Polski kadetów.

Podczas zgrupowania w Gdańsku odbył się także turniej kontrolny z podziałem na dwie grupy wiekowe: juniorów i kadetów. W rywalizacji na punkty wzięli udział nie tylko kadrowicze, ale także zawodnicy trenujący na co dzień w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.

W kategorii juniorów zwyciężył Jakub Stecyszyn, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Szymona Kolasę, Mateusza Zalewskiego i Patryka Dziubę. – Widać, że Jakub Stecyszyn wykonuje dobrze swoją pracę na treningach nie tylko podczas zgrupowań, ale także w klubie i ośrodku szkoleniowym PZTS w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Kuba na co dzień trenuje. Zrobił spore postępy, co odzwierciedlają zresztą jego wyniki w turniejach indywidualnych i meczach ligowych. W ogóle wśród juniorów mamy bardzo dobry i wyrównany poziom – dodaje Perek, który w przeszłości występował przez wiele sezonów jako zawodnik w LOTTO Superlidze.

W młodszej grupie wiekowej zwyciężył Igor Franc, który na co dzień trenuje w ośrodku szkoleniowym w Gdańsku. Z kadrowiczów najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Łukaszewski i Marcel Błaszczyk. – W młodszej grupie wygrał Igor Franc, który co prawda jest już rocznikowo juniorem, jednak zdecydowaliśmy, żeby rywalizował z kadetami – poinformował trener reprezentacji Polski kadetów.