Po powrocie z turnieju na Węgrzech, nasze tenisistki stołowe trenować będą od 6 do 12 września na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo. Do drużyny dołączą Julia Ślązak i Klaudia Franaszczuk. We Władysławowie obóz zaplanowany mają też reprezentanci Polski.

– Do zawodniczek uczestniczących w turnieju w Budapeszcie, tj. Natalii Partyki, Natalii Bajor, sióstr Anny i Katarzyny Węgrzyn, Agaty Zakrzewskiej, Pauliny Krzysiek i Gabrieli Dyszkiewicz, dołączą Julia Ślązak (Enea Siarka Tarnobrzeg) i Klaudia Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry). Podobnie jak w węgierskiej stolicy w pracy pomagać mi będą trenerzy Kinga Stefańska i Andrzej Furman, a nad zdrowiem i regeneracją tenisistek stołowych czuwać będzie nasz fizjoterapeuta Aleksander Grickiewicz – mówi Zbigniew Nęcek, trener główny reprezentacji.

Szkoleniowiec dodał, że z obu stron, tj. polskiej i węgierskiej, jest wola kontynuacji owocnej współpracy międzynarodowej.

– W zgrupowaniu planowany był udział 5 najlepszych zawodniczek reprezentacji Węgier, prowadzonej przez trenera Zoltana Batorfiego. Po decyzji władz Węgier o zamknięciu granic od 1 września dla osób powracających z zagranicy, przyjazd ekipy naszych węgierskich przyjaciół stanął pod dużym znakiem zapytania. Trener Batorfi bardzo chce przyjechać do Cetniewa, zwłaszcza, że ekipa ma już zakupione bilety lotnicze do Gdańska, ale uzależnione jest to od możliwości powrotu tylko na podstawie testu, bez konieczności odbycia kwarantanny – powiedział Zbigniew Nęcek.

Selekcjoner przyznał, że podczas zgrupowania w Cetniewie planowane są badania medyczne wszystkich zawodniczek w oddziale Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Gdyni.

W COS-ie w Cetniewie trenować będzie również kadra narodowa mężczyzn, której trenerem jest Tomasz Krzeszewski. Wśród powołanych są: Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Patryk Zatówka, Artur Grela, Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa i Miłosz Redzimski.

– Z reprezentacji zagranicznych we wspólnym zgrupowaniu uczestniczyć będą zawodnicy z Belgii i Czech – powiedział Tomasz Krzeszewski.