Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo i Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław zwyciężyli w 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Częstochowie.

Mający już na swoim koncie złote medale IMP w singlu Jakub Dyjas (zawodnik Dekorglassu triumfował w 2018 i 2020 roku), w finałowym spotkaniu turnieju pod Jasną Górą pokonał rozstawionego z „dwójką” Marka Badowskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:1 (11:7, 8:11, 12:10, 11:5, 12:10). Kluczowy dla losów złotego medalu był trzeci set, w którym Dyjas odrobił w końcówce seta dużą przewagę punktową swojego przeciwnika.

W gronie kobiet po swój pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej sięgnęła Katarzyna Węgrzyn. Wrocławianka w decydującym meczu pokonała triumfatorkę czterech ostatnich edycji IMP – Natalię Bajor 4:1 (11:9, 11:5, 11:4, 6:11, 11:6).

Uważam, że zagrałam bardzo dobre spotkanie. Przez cały czas dążyłam do tego, aby mieć inicjatywę w grze. Mimo, że jesteśmy koleżankami z jednego klubu, to nie mamy zbyt często okazji do rywalizacji w oficjalnych zawodach. Po raz ostatni zmierzyłyśmy się dwa lata temu podczas turnieju TOP 16 w Gdańsku. Wówczas też udało mi się zwyciężyć – powiedziała po finałowym meczu Katarzyna Węgrzyn, nowa mistrzyni Polski w grze pojedynczej.

Zmagania w hali HSC w Częstochowie z brązowymi medalami zakończyli Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszów) wśród mężczyzn oraz Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Magdalena Sikorska (AZS PWSIP Łomża) w gronie kobiet.