Reprezentanci Polski, Belgii i Czech rozpoczęli wspólne zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie. Znów razem trenują m.in. Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck, którzy na początku tego roku doszli do półfinału ITTF World Tour w niemieckim Magdeburgu.

– Zapowiada się bardzo dobry obóz, są wszyscy nasi najlepsi zawodnicy, Czesi na czele z Pavlem Siruckiem, jest również Ukrainiec chińskiego pochodzenia Kou Lei i grupa najlepszych Belgów. Jak przekazał mi trener Martin Bratanov brakuje tylko kontuzjowanego Florenta Lambieta – mówi Tomasz Krzeszewski, selekcjoner polskiej reprezentacji.

Z grona Biało-Czerwonych w COS-ie Cetniewo trenować będą Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Patryk Zatówka, Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa, Miłosz Redzimski i Artur Grela, który wczoraj w Sępólnie Krajeńskim został Młodzieżowym Mistrzem Polski w singlu.

Z Belgów do Polski przyjechali m.in. Cedric Nuytinck, Robin Devos, Martin Allegro, Florian Cnudde i Laurens Devos.

– Każdego dnia zaplanowane są treningi w układzie międzynarodowym, jak również gry na punkty. Prawdopodobnie przeprowadzimy oddzielny turniej gry pojedynczej, a może uda się również zorganizować zawody gry podwójnej. Taki moment to zawsze dobry czas na testowanie nowych składów w tej konkurencji – powiedział Tomasz Krzeszewski, który znakomicie spisywał się w duecie np. z Lucjanem Błaszczykiem i w 2002 roku zostali Wicemistrzami Europy. Byli też blisko medalu olimpijskiego.

Od pewnego czasu bardzo dobre wyniki uzyskuje debel Jakub Dyjas, Cedric Nuytinck, który był szykowany na Mistrzostwa Europy w Warszawie. Z powodu pandemii turniej na Torwarze został przełożony.

– Kuba z Cedricem już 3-krotnie wystąpili w półfinale ITTF World Tour – w Katarze, Szwecji i Niemczech. Wygrywali z kilkoma czołowymi parami na świecie, pokazując, że mogą odnosić duże sukcesy – dodał szkoleniowiec kadry narodowej.

Pod koniec stycznia w decydującym secie w Magdeburgu Polak i Belg prowadzili 6-2 z Chińczykami Lin Gaoyuanem i Ma Longiem. Niestety przegrali całe spotkanie 2:3.

– Do soboty trenujemy w COS-ie, a w niedzielę zawodników czeka inauguracja sezonu w Lotto Superlidze. W kilka tygodni każdy zespół rozegra po 11-12 meczów, więc to będzie bardzo duża dawka spotkań na dobrym poziomie – mówi Tomasz Krzeszewski.