Reprezentanci Polski wygrali klasyfikację medalową turnieju ITTF Fa20 Costa Brava Spanish Para Open 2022 w Platja d’Aro. Podopieczni głównego trenera kadry narodowej Andrzeja Ochala zdobyli aż 18 krążków – po 5 złotych i brązowych oraz 8 srebrnych.

Złote medale w Hiszpanii w zawodach indywidualnych wywalczyli – Rafał Czuper, Rafał Lis i Igor Misztal, a w grze deblowej i mieszanej triumfowali Karolina Pęk i Piotr Grudzień oraz Rafał Czuper i Czech Jirzi Suchanek.

Na 2. stopniu podium stanęli: w singlu – Karolina Pęk, Natalia Partyka, Dorota Bucław, Maciej Nalepa, Michał Deigsler i Piotr Grudzień, a w deblu i mikście – Natalia Partyka i Karolina Pęk, Natalia Partyka i Igor Misztal.

Na 3 lokatach uplasowali się Katarzyna Marszał i Paweł Włodyka w grze pojedynczej, Rafał Lis/Maciej Nalepka i Piotr Grudzień/Igor Misztal w podwójnej, a także Katarzyna Marszał i Michał Deigsler w mieszanej.

Turniej w Platja d’Aro był jednym z etapów kwalifikacji do Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, które w dniach 6 – 12 listopada odbędą się w Hiszpanii, tyle że w Granadzie.

W maju polscy tenisiści stołowi będą startować w zawodach w Laško w Słowenii, a w czerwcu w czarnogórskiej Podgoricy i czeskiej Ostravie.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.