Ośmioro polskich tenisistów stołowych poleciało do Kazachstanu, by w turnieju gry pojedynczej ITTF Fa20 Astana Para Open (1-3 marca) walczyć o punkty rankingowe. Ich celem jest awans na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu.

W Azji Centralnej w singlu wystąpią: Krystyna Łysiak (UKA Dziesiątka Nowa Sól), Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn) i Dorota Nowacka (UKS Jola Kraków) oraz Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków), Michał Deigsler (IKS Start Kraków), Maciej Makajew (IKS Start Kraków), Piotr Grudzień (ZSR Start Zielona Góra) i Igor Misztal (ZSR Start Zielona Góra).

– Jeżeli chodzi o gry podwójne, w Kazachstanie wystąpią tylko Misztal z Chudzickim. Pozostałe osoby grają tylko w singlu. Mamy 3 turnieje z rzędu, w których zawodnicy powalczą o wysokie miejsca w indywidualnym rankingu światowym. Dlatego koncentrujemy się głównie na grach singlowych – mówi Andrzej Ochal, główny trener kadry narodowej.

Natomiast Igor Misztal i Maksym Chudzicki wystartują w MD 18, a rywalami będą m.in. Kazachowie i Indonezyjczycy. – W grach podwójnych wystąpimy tam, gdzie jest szansa na awans z rankingu deblowego lub gdzie zawodnicy będą grać na Igrzyskach – dodał szkoleniowiec.

W marcu Biało-Czerwoni mają zaplanowane cztery starty międzynarodowe, a są to:
6-9.03 ITTF Fa20 Lignano Masters Para Open w Lignano Sabbiadoro (Włochy)
11-14.03 ITTF Fa20 Costa Brava Spanish Para Open 2024 w Platja d’Aro (Hiszpania)
26-29.03 ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie (COS Cetniewo).