Cztery z siedmiu niedzielnych meczów finałowych gry pojedynczej Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych – kobiet i mężczyzn – zakończyły się wynikami 3:2. Turniej rozgrywany był w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W singlu kobiet w klasie 6-7, w spotkaniu o złoty medal Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa) pokonała Barbarę Jabłonkę (RSSiRON Start Radom) 3:2 (-10,-9,6,7,9).

Również pięć setów było potrzebnych do wyłonienia zwycięzców w męskich klasach 7, 9 i 10. Kolejno w decydujących pojedynków Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków) wygrał z Michałem Deigslerem (IKS Start Kraków) 3:2 (13,-9,-8,7,8), Włodzimierz Brylak (KSN Start Warszawa) z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) 3:2 (4,7,-9,-7,4) i Igor Misztal (ZSR Start Zielona Góra) z Pawłem Włodyką (IKS Jezioro Tarnobrzeg) 3:2 (8,-10,-9,3,6).

W innych grach finałowych, w klasie 6 Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom) ograł Sławomira Braka (Start Gorzów Wlkp.) 3:1 (7,-9,12,8), a w klasie 8 Piotr Grudzień (ZSR Start Zielona Góra) pokonał Pawła Mazuryka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) 3:1 (9,-6,4,9).

Natomiast w grze pojedynczej w klasie 11, w rywalizacji o tytuł Maciej Makajew (Start Gorzów Wlkp.) zwyciężył Damiana Firę (Start Gorzów Wlkp.) 3:0 (2,3,8).

W najbliższych tygodniach reprezentanci Polski, prowadzeni przez głównego trenera Andrzeja Ochala, zagrają w turniejach międzynarodowych w Czarnogórze i Czechach. Mistrzostwa Świata odbędą się w listopadzie w Hiszpanii.