Po występie w Contenderze w Zagrzebiu, w następnym tygodniu Natalia Bajor wystartuje w Star Contenderze w Lublanie. To jej ostatni start przed Igrzyskami. Zanim wystąpi w zawodach olimpijskich, czeka ją finał Ekstraklasy oraz trzy zgrupowania.

– Plan dla Natalii jest już bardzo precyzyjnie ustalony. Po okresie intensywnych, czerwcowych startów i podróży, tj. WTT Contender w Chorwacji, WTT Star Contender w Słowenii, finałowe mecze Ekstraklasy, będzie realizowała plan treningów na zgrupowaniach – mówi Zbigniew Nęcek, trener w Enei Siarkopolu Tarnobrzeg i indywidualnie – we współpracy z Lucjanem Błaszczykiem – przygotowujący Natalię Bajor do IO 2024.

Obozy odbędą się w Gdańsku w dniach 24-30 czerwca i Drzonkowie 1-20 lipca.

– Zgrupowanie w Gdańsku oraz w terminie 14-20 lipca w Drzonkowie będą organizowane i prowadzone przez trenera reprezentacji Polski Marcina Kusińskiego. Natomiast w terminie 1 – 13 lipca Natalia będzie uczestniczyła w zgrupowaniu klubowym, zorganizowanym przez Lucjana Błaszczyka i przeze mnie – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Szkoleniowcy zdecydowali, że reprezentantka Polski, 47 w rankingu światowym, nie weźmie udział w WTT Star Contender w Bangkoku 2-7 lipca.

– Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji startowej Natalii, wspólnie zdecydowaliśmy o rezygnacji z tego turnieju. Aktualnie jesteśmy na etapie kompletowania składu sparingpartnerów na zgrupowanie klubowe, czyli w okresie od 1 do 13 lipca. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że Lucjan Błaszczyk będzie mógł poświęcić czas na indywidualny trening techniczny Natalii – przyznał Zbigniew Nęcek.

Trener podkreślił, że najważniejsze jest stworzenie optymalnych warunków do dobrego jakościowo treningu przed Igrzyskami. – W Drzonkowie panuje bardzo dobra atmosfera pracy, a lokalizacja i wyposażenie Ośrodka pozwalają na wszechstronny trening. Od momentu, kiedy bardzo wiele lat temu rozpocząłem pracę w Tarnobrzegu, wielokrotnie gościłem w Drzonkowie i zawsze mogłem liczyć na bardzo przychylną pomoc Józefa Jagiełowicza i Lucjana Błaszczyka. Treningi w Drzonkowie dużo pomogły w odniesieniu sukcesów przez moją klubową drużynę, więc i teraz wiem, że jest dla Natalii najbardziej efektywne, optymalne i przychylne środowisko do końcowych przygotowań do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W tym sezonie Natalia Bajor zanotowała bardzo dobre występy m.in. w Saudi Smash w Arabii Saudyjskiej, Feeder w Anglii, TOP 16 w Szwajcarii. Ale kluczowy był awans na Igrzyska 2024; Polki zagrają w singlu i drużynowo.