W dniach 23 czerwca – 1 lipca reprezentanci Polski zagrają w turnieju tenisa stołowego podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie. W drużynówce obowiązywał będzie system olimpijski z Igrzysk w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Inaczej odbywała się rywalizacja przed dwoma laty w Tokio.

W Igrzyskach Europejskich, tak jak Igrzyskach Olimpijskich zostanie rozdanych pięć kompletów medali: w singlu kobiet i mężczyzn, mikście (zwycięzcy awansują na IO w Paryżu w 2024 roku) oraz zawodach drużynowych pingpongistek i pingpongistów.

W Hutnik Arena drużynówka rozgrywana będzie rozgrywana według następującego schematu: singiel 1, singiel 2, a następnie pojedynek deblowy. Jeśli będą potrzebne, czwartą i piątą grą będzie również singiel.

Tak wyglądała rywalizacja zespołowa w Igrzyskach Olimpijskich w 2008, 2012, 2016 roku. Wcześniej nie było drużynówki w programie olimpijskim. Z kolei w 2021 roku w Tokio spotkania wyglądały inaczej, najpier debel, a potem singiel

W stolicy Małopolskie w reprezentacji Polski wystąpią: Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Paulina Krzysiek i Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki.

Jak grali Polacy w drużynówce w Igrzyskach Olimpijskich:

Tokio, 2021
W 1/8 finału Polki przegrały z Koreą Południową 0:3. Najpierw zagrały Natalia Partyka/Natalia Bajor, a potem w singlu Li Qian i Natalia Bajor. Dwie gry z udziałem Natalii Bajor zakończyły się wynikami 2:3.

Rio de Janeiro, 2016
W 1/8 finału Polki uległy Japonkom 0:3. W singlu rywalizowały Katarzyna Grzybowska-Franc i Li Qian, a trzecim pojedynkiem był debel z udziałem Natalii Partyki/Katarzyny Grzybowskiej-Franc.

Polacy rozegrali świetny mecz z Japonią. Wang Zeng Yi i Jakub Dyjas ponieśli porażki w singlu. W deblu zwycięstwo odnieśli Daniel Górak i Wang Zeng Yi, a na 2:2 wyrównał Jakub Dyjas po wygranej z Kokim Niwą. W ostatniej grze Daniel Górak przegrał z Junem Mizutanim.

Londyn, 2012
Polki prowadziły z Singapurem 1:0 o ćwierćfinał po tym, jak Li Qian pokonała Feng Tianwei. Następnie porażki poniosły Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc w singlu i deblu.

Pekin, 2008
Rozgrywki drużynowe prowadzone były najpierw w grupie. Polska (Li Qian, Xu Jie, Natalia Partyka) wygrały z Niemkami 3:1 oraz przegrały z Hongkongiem 0:3. O tym, czy będą miały szansę powalczyć o medal, decydował mecz z Rumunią. Niestety przegrały 2:3, a na koniec Xu Jie uległa Danieli Dodean 2:3.