To był fantastyczny występ KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. W czwartkowy wieczór wygrał na wyjeździe z Metz TT 3:0 w pierwszym meczu finału Ligi Mistrzyń. Rewanż w środę, 5 kwietnia o g. 15:00 w Tarnobrzegu.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka są blisko 3 tytułu Klubowego Mistrza Europy. Poprzednio zwyciężały w Champions League w 2019 i 2022 roku.

Dzisiaj we Francji obrończynie tytułu nie dały szans pretendentkom. Świetnie grająca Niemka Han Ying zdobyła pierwszy punkt, pokonując Rumunkę Adinę Diaconu 3:0.

Grę nerwów wytrzymała Monakijka Yang Xiaoxin. Z Rosjanką Mariią Tailakovą przegrywała 1:2, ale wygrała 4 seta na przewagi do 13. Ostatni set w europejskich pucharach to wyjątkowa trudność, bowiem rozgrywany jest do zaledwie 6 punktów. Reprezentantka Enei Siarkopolu stanęła na wysokości zadania i triumfowała 6:5.

Do trzeciego pojedynku stanęły Francuzka Pauline Chasselin i Portugalka Fu Yu. Przy prowadzeniu 1:0, Fu Yu obroniła 5 setboli i ostatecznie drugą partię wygrała 15:13.

Polska drużyna jest w znakomitej sytuacji przed rewanżem. Co więcej, w tym sezonie pingpongistki klubu z Podkarpacia pokonały wszystkich rywalki 3:0, a ich łączny bilans to 9-0 (!). W grupie ograły Tecnigen Linares (Hiszpania) i Etival Clairefontaine (Francja), w ćwierćfinale STK Novi Sad (Serbia), w półfinale UCAM Cartagena (Hiszpania).