– Cieszymy się z wygranej w pierwszym meczu finału, ale wszystko rozstrzygnie się w piątek – mówi Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław przed rewanżowym spotkaniem z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w rywalizacji o złoty medal w Ekstraklasie Kobiet.

W środę wrocławianki sprawiły dużą niespodziankę, pokonując u siebie obrończynie tytułu 3:0. Drugi mecz odbędzie się w piątek 13 maja o g. 17:00 w Tarnobrzegu.

– Wczoraj cieszyłyśmy się ze zwycięstwa, a już teraz przygotowujemy się do rewanżu. Spodziewamy się ciężkiego meczu. Będziemy walczyć i na pewno damy z siebie wszystko. Zobaczymy, co się wydarzy w piątek – powiedziała Natalia Bajor, 4-krotna z rzędu Indywidualna Mistrzyni Polski.

Natalia Bajor triumfowała w MP w singlu w latach 2018-2021, zaś w 2022 roku zwyciężyła jej koleżanka klubowa Katarzyna Węgrzyn. Pod koniec marca w finale pokonała Natalię Bajor, a brąz wywalczyła Anna Węgrzyn – również z KU AZS UE Wrocław.

W środę w pierwszym meczu finału Katarzyna Węgrzyn pokonała Viktorię Pavlovich 3:2 (przegrywała 1:2), Natalia Bajor wygrała z Fu Yu 3:2 (również było 1:2), a Anna Węgrzyn ograła Kingę Stefańską 3:2 (w tym pojedynku też było 1:2).

KTS Enea Siarkopol jest 30-krotnym Mistrzem Polski. Od początku lat 90. tylko raz nie zdobył tytułu, a miało to miejsce w 2006 roku, kiedy w finale zwyciężył GLKS Nadarzyn.