Dziewięć medali wywalczyli reprezentanci Polski w grze podwójnej i mieszanej podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Turniej w sobotę zakończył się w angielskim Sheffield.

Po mistrzowskie tytuły w grze podwójnej sięgali: Piotr Grudzień i Patryk Chojnowski (w klasie MD 18) oraz Natalia Partyka i Karolina Pęk (klasa WD 20). Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli w klasie MD 4 Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper.

Jeszcze lepiej biało-czerwoni zaprezentowali się w rywalizacji w grze mieszanej w Sheffield. Mistrzami Europy w tej konkurencji zostali: Piotr Grudzień/Karolina Pęk (klasa XD 17), Patryk Chojnowski/Natalia Partyka klasa XD 20) i Maciej Makajew/Ewa Cychowska (klasa XD 22). Na podium w mikście stanęli także Rafał Czuper/Dorota Bucław (klasa XD 4 – srebrny medal), Maksym Chudzicki/Katarzyna Marszał (klasa XD 14 – brązowy medal) oraz Damian Fira/Krystyna Łysiak (klasa XD 22 – brązowy medal).

Łącznie podczas Mistrzostw Europy w Sheffield biało-czerwoni wywalczyli 16 miejsc na podium i wygrali klasyfikację medalową. Do dziesięciu krążków w deblu i mikście reprezentanci naszego kraju dorzucili także siedem medali zdobytych w grze pojedynczej.