W miniony weekend biało-czerwoni wystartowali podczas Slovak Cadet Open w Senec. Najlepiej wśród naszych kadetów i kadetek wypadła Wiktoria Wrzosek, która dotarła w rywalizacji singlowej do ćwierćfinału. Wrzosek w 1/4 finału gry pojedynczej uległa reprezentantce Chin – Xiaoshu Zhang 0:3. Azjatka zakończyła turniej ze srebrnym medalem. Wcześniej Polka pokonała w 1/8 finału Dorottyę Tolgyes z Węgier 3:1, a w 1/16, po zaciętym spotkaniu, Loa-Line Frete (Francja) 3:2.

W gronie najlepszych 32 zawodniczek turnieju znalazły się ponadto jeszcze dwie polskie kadetki. Anna Brzyska (porażka z Ukrainką Veroniką Matiuniną 1:3) oraz Ilona Sztwiertnia (uległa Rosjance Darii Grigorevej 1:3).

Z kolei Zuzanna Wielgos odpadła w 1. rundzie turnieju głównego (porażka z Chinką Xiaomeng Sun 0:3).

Karolina Hołda zajęła 3. miejsce w Grupie 10, a Anna Kubiak była 4 (Grupa 2) – obie nie awansowały dalej.

Wśród kadetów najlepiej wypadło trio: Miłosz Redzimski, Dawid Kosmal oraz Mateusz Zalewski. Cała trójka dotarła do 1/16 finału.

Filip Krzywniak i Miłosz Sawczak pożegnali się z turniejem w 1. rundzie turnieju głównego, a Bartłomiej Skórko zakończył rywalizację w Grupie 18 na 4. miejscu.

W grze podwójnej w 1/8 finału zameldował się duet: Ilona Sztwiertnia/Zuzanna Wielgos, a w 1/16 zakończyły rywalizację: Karolina Hołda/Anna Brzyska i Anna Kubiak/Wiktoria Wrzosek oraz Dawid Kosmal/Mateusz Zalewski i Filip Krzywniak/Miłosz Sawczak. W 1. rundzie wyeliminowana została para Miłosz Redzimski/Bartłomiej Skórko.

W rywalizacji drużynowej najlepiej zaprezentowały się kadetki (Wielgos, Sztwiertnia), które dotarły do 1/8 finału.

Obowiązki trenerów pełnił duet: Bartosz Such i Zbigniew Grześlak.