We wtorek, 5 grudnia o g. 17:00 Dekorglass Działdowo zagra u siebie z SolexConsult TT Wiener Neustadt w Lidze Mistrzów. Dla Wicemistrzów Polski to drugie, a już decydujące spotkanie w prestiżowych rozgrywkach.

Sytuacja Dekorglassu wygląda następująco: po przegranej w Austrii 1:3 potrzebuje dzisiaj zwycięstwa 3:0 lub 3:1 (i korzystniejszego bilansu setów), by zachować szanse awansu do Final 4 Champions League.

Z kolei zespół z Austrii ma już 3 zwycięstwa, w tym z osłabionym kadrowo francuskim GV Hennebont TT 3:2 i 3:1.

Drużynę Dekorglassu, trenowaną przez Michała Dziubańskiego, wzmocnił były Mistrz Chin Zhou Yu, który ma w dorobku także 2 medale (srebrny i brązowy) Mistrzostw Świata w deblu. Wczoraj w meczu LOTTO Superligi z Palmiarnią Zielona Góra (2:3) wygrał obydwa swoje pojedynki.

W pierwszym meczu LM w składzie Dekorglassu wystąpili Jakub Dyjas, Duńczyk Jonathan Groth i Japończyk Kaii Konishi. W rewanżu tego ostatniego zastąpi Zhou Yu.

Szansę na Final Four ma też Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mistrzowie Polski decydujący mecz rozegrają 17 grudnia w Ulm. Aby wywalczyć awans, będą musieli wygrać za 3 punkty, czyli 3:0, 3:1. W swojej hali, przy nadkomplecie publiczności, przegrali minimalnie 2:3, chociaż mogli triumfować 3:0.