We wtorkowe popołudnie poznaliśmy przeciwników naszych zespołów w 1/16 finału Drużynowych Mistrzostw Świata w koreańskim Busan. Spotkania zostaną rozegrane w środę.

Żeńska reprezentacja naszego kraju, która zajęła drugie miejsce w grupie „3”, w 1/16 finału zmierzy się z Singapurem. Zespół z Azji do fazy pucharowej awansował z trzeciego miejsca w grupie „7”, w końcowej klasyfikacji ustępując miejsca Rumunii i Szwecji.

Zdecydowaną liderka najbliższego rywala podopiecznych trenera Marcina Kusińskiego jest Jian Zeng, która w fazie grupowe wygrała 6 z 8 pojedynków singlowych. W pierwszym etapie rywalizacji w Busan najwyżej sklasyfikowana zawodniczka z Singapuru na liście światowej pokonała m.in. dobrze znaną w naszym kraju z występów w Enea Siarkopolu Tarnobrzeg – Elizabetę Samarę.

Swojego przeciwnika w 1/16 finału poznali we wtorek także nasi tenisiści stołowi. Rywalem Polaków w pierwszym meczu głównej drabinki będzie reprezentacja Czech, która zajęła trzecie miejsce w grupie „5”. Czesi w fazie grupowej zanotowali dwa zwycięstwa (z Madagaskarem i Nigerią) i doznali dwóch porażek (z Japonią i Tajwanem).

Najlepsze wrażenie w fazie grupowej w ekipie czeskiej zostawili po sobie Lubomir Jancarik i Jiri Martinko. Pierwszy wygrał 4 z 6 gier, a drugi zainkasował komplet zwycięstw (bilans 3-0).

Jeśli naszym zespołom uda się pokonać swoich rywali, to w kolejnej rundzie Polki zagrają z Hongkongiem, a rywalem Polaków będą Francuzi.

Spotkanie Polek z Singapurkami rozpocznie się w środę o godzinie 2:00, a mecz Polaków z Czechami zaplanowano na godzinę 5:00.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.