Reprezentacje Chin zdobyły w koreańskim Busan złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata w gronie kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym. Zawody w niedzielę zakończyły się w BEXCO Convention Centre.

Zwycięstwa w finałowych spotkaniach mistrzostw globu nie przyszły przedstawicielom Państwa Środka jednak łatwo. Chinki w decydującym spotkaniu pokonały reprezentację Japonii 3:2, mimo że po trzech pojedynkach to rywalki prowadził 2:1. Kapitalnie w szeregach chińskiego zespołu zaprezentowała się Sun Yingsha, która wywalczyła dwa punkty.

W finale mężczyzn reprezentanci Chin pokonali Francję 3:0, która do finału Drużynowych Mistrzostw Świata awansowała po raz pierwszy od 1997 roku. W ekipie „Trójkolorowych” największe szanse na indywidualny triumf miał w tym meczu Alexis Lebrun, który w czwartym secie starcia z liderem światowego rankingu – Fan Zhendongiem nie wykorzystał piłki meczowej.

Z brązowymi medalami z Busan wyjadą tenisistki stołowe Hongkongu i Francji oraz przedstawiciele Tajwanu i gospodarze imprezy – Koreańczycy.

Nasze drużyny udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Korei Południowej zakończyły na 1/8 finału. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego ulegli w drugiej rundzie głównej drabinki późniejszym srebrnym medalistom – Francji 0:3, a zawodniczki prowadzone przez trenera Marcina Kusińskiego zostały wyeliminowane przez reprezentację Hongkongu.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.