W sobotę i niedzielę 1-2 kwietnia w Tarnobrzegu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zagrają 33 zespoły w 5 klasach.

– Wśród zawodników będzie m.in. 15 kadrowiczów i to właśnie ich stawiałbym w roli faworytów w większości konkurencji – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Do tarnobrzeskiego turnieju zgłosili się m.in.: Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Michał Deigsler, Igor Misztal, Piotr Grudzień, Paweł Włodyka, Marek Chybiński, Damian Fira, Maciej Makajew.

Analizując szanse poszczególnych drużyn, szkoleniowiec kadry narodowej powiedział:

– M3-5 – Najciekawiej zapowiada się spotkanie Gorzowa Wielkopolskiego i Tarnobrzega. Faworytem Gorzów, ale Maciej Nalepka pokazał ostatnio na turnieju w Lignano, że jest w dobrej formie.

– M6-7 – W tej klasie o zwycięstwie w poszczególnych meczach mogą decydować gry deblowe. Trzy-cztery drużyny mają wyrównane składy. Ustawienie do gier singlowych może mieć bardzo duże znaczenie. Myślę, że najbardziej prawdopodobny finał to pojedynek drużyn z Warszawy i Krakowa.

– M8-9 – Chyba najbardziej wyrównana klasa na tegorocznych DMP. Jedyna, w której kadrowicze na pewno nie należą do faworytów.

– M10 – Faworytem jest Zielona Góra, ale bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie z Tarnobrzegiem. Tam liderem drużyny jest Paweł Włodyka, który świetnie rozpoczął sezon międzynarodowy i pnie się w rankingu światowym. Jeżeli dojdzie do gry deblowej może być ciekawie.

– M11 – W tej klasie od lat wygrywa drużyna z Gorzowa. W tym roku Start wystawia aż 3 drużyny. Decydującym o tytule będzie zapewne mecz pomiędzy Markiem Chybińskim/Damianem Firą a Maciejem Makajewem/Piotrem Dobrzyńskim.

Organizatorami DMP są Polski Związek Tenisa Stołowego, Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Integracyjny Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg, a Partnerami Województwo Podkarpackie, Miasto Tarnobrzeg, Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu. Patronat Honorowy objął Prezydenta miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.