W środę, 18 sierpnia reprezentanci Polski rozpoczęli zgrupowanie w Ostródzie. Podopieczni selekcjonera Tomasza Krzeszewskiego przygotowują się do Drużynowych Mistrzostw Europy, które w dniach 28 września – 3 października odbędą się w Cluj-Napoca (Kluż-Napoka) w Rumunii.

Po niedawnym obozie w Drzonkowie, seniorska kadra narodowa spotkała się na drugim obozie w nowym sezonie. Wśród trenujących na 10-dniowym zgrupowaniu są Jakub Dyjas, Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Artur Grela, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Łukasz Sokołowski, Przemysław Walaszek, Szymon Kolasa, Kamil Nalepa.

W porównaniu z pierwszym sierpniowym obozem sportowym, do reprezentacji seniorów dołączył 14-letni Miłosz Redzimski, który miał bardzo pracowite ostatnie tygodnie. Zagrał w chorwackim Varażdinie w dwóch turniejach – Mistrzostwach Europy Juniorów, a następnie Mistrzostwach Europy Kadetów. Łącznie zdobył 4 medale, w tym 2 złote.

W Ostródzie zabraknie innych medalistów ME Juniorów Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, którzy w najbliższą niedzielę zainaugurują sezon w niemieckiej Bundeslidze. Pierwszym rywalem zespołu TTF Liebherr Ochsenhausen będzie TSV Bad Königshofen.

– Na początku września rozpoczynają się rozgrywki Lotto Superligi, a następnie chcemy jeszcze szlifować formą na jednym zgrupowaniu. Planowaliśmy wziąć udział w międzynarodowym obozie w Rumunii, ale otrzymaliśmy wiadomość, że organizatorzy mają swoje kłopoty, dlatego trzeba mieć alternatywę. Być może uda się potrenować razem z Czechami i Belgami w Polsce – dodał trener Tomasz Krzeszewski.

Poprzednie DME odbyły się we francuskim Nantes. Polki po bardzo dobrym występie zdobyły brąz, a bardzo blisko medalu byli także nasi zawodnicy. Biało-Czerwoni, którzy byli najmłodszym zespołem w turnieju, prowadzili w ćwierćfinale z Francuzami 2:0, ale ostatecznie niestety przegrali 2:3. Tytułów mistrzowskich bronić będą Niemcy i Rumunki.