Po 3 zwycięstwa w singlu i deblu odniósł Patryk Chojnowskiej w lidze włoskiej osób niepełnosprawnych. Mistrz Paraolimpijski i Świata występuje w zespole A.S. Dilettantistica TT Olimpicus Valverde w Serie A/1 (klasa 6-10).

Rywalizacja odbywa się w formie turniejowej. Klub Patryka Chojnowskiego pokonał po 3:0 ASD Ennio Cristofaro Intini Costruzioni, Frandent Group Torino Universitaria i A.S.D. Muraverese TT.

W grze pojedynczej Patryk Chojnowski ma bilans gier 3-0 i setów 9-0, a Simone Bertana 3-0 9-2. Z kolei w deblu wygrali wszystkie 3 pojedynki po 3:0.

– Nie ma co ukrywać, że poziom rozgrywek jest dość niski, ale dla mnie to nowe doświadczenie, możliwość rywalizowania z najlepszymi zawodnikami niepełnosprawnymi we Włoszech – mówi Patryk Chojnowski, 2-krotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w singlu (jedno złoto) i 3-krotny z rzędu Mistrz Świata.

W tabeli identyczny bilans (3 mecze po 3:0 i 9-0 w setach) ma Circolo Tennistavolo Molfetta. Ten zespół plasuje się za klubem Polaka. O kolejności decyduje bilans setów 27-2 i 27-3.

Kolejne spotkania ligowe w formie turniejowej w Serie A są zaplanowane na 2023 rok – 8 stycznia (2 mecze) i 5 lutego (2 mecze).