Publikacja pracowników Katedry Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, przygotowana w oparciu o badania przeprowadzone w grupie kadry Polski osób z niepełnosprawnością, opublikowana w amerykańskim czasopiśmie naukowym!

Miło nam poinformować, iż artykuł pt. „Reliability of Accuracy and Precision Tests for Elite Para Table Tennis Players” autorstwa profesorów Beaty Pluty i Marcina Andrzejewskiego oraz doktora Szymona Galasa został opublikowany w czasopiśmie „Adapted Physical Activity Quarterly” (https://doi.org/10.1123/apaq.2023-0053).

Badania przeprowadzone zostały podczas zgrupowań kadry narodowej w Wiśle, Bydgoszczy i Władysławowie w okresie od lipca do września 2022 r., a ich głównym celem było oszacowanie rzetelności i wiarygodności testów dokładności uderzeń i serwisu w tenisie stołowym, w kontekście ich adaptacji dla osób niepełnosprawnych, z szczególnym uwzględnieniem klas 1-5 (wózki inwalidzkie). Obecnie trwają prace nad kolejnym artykułem z kontynuacji badań przeprowadzonych podczas tegorocznych zgrupowań.

Przypomnijmy, że dr Szymon Galas od dwóch lat współpracuje z kadrą Polski w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Super Trener”. Wszystkich trenerów i zawodników chętnych do zapoznania się z całością publikacji prosimy o kontakt pod adresem mailowym: galas@awf.poznan.pl.