Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) po raz czwarty z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej. W finałowym spotkaniu turnieju w Hotelu Arłamów podopieczna Zdzisława Tolksdorfa pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc (Dojlidy Białystok) 4:2 (9:11, 11:7, 11:13, 11:6, 11:5, 11:4).

Finałowy mecz lepiej rozpoczęła Grzybowska-Franc, która po trzech setach objęła prowadzenie 2:1. Od czwartej odsłony to jednak obrończyni tytułu nadawała ton rywalizacji i ostatecznie wygrała całe spotkanie 4:2.

– Przyznam szczerze, że finał był dla mnie bardzo ciężki. Zresztą podobnie było w półfinale, w którym rywalizowałam z koleżanką klubową Katarzyną Węgrzyn – mówi złota medalistka turnieju w Arłamowie. – W trzecim secie prowadziłam 5:1 i przegrałam ostatecznie 11:13. Zaczęło się dość nerwowo. Cieszę się jednak, że potem wytrzymałam i pokonałam Kasię – dodała Natalia Bajor.

Dzięki wygranej w Arłamowie, Natalia Bajor awansowała na czwarte miejsce na liście zawodniczek, które najwięcej razy w karierze zdobywały tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej. Wrocławianka ma na swoim koncie cztery tytuły. Identycznym dorobkiem mogą się pochwalić Xu Jie i Jolanta Szatko-Nowak. Liderką tej klasyfikacji, z jedenastom zwycięstwami jest Danuta Szmidt-Calińska.

Na najniższym stopniu podium zmagania w grze pojedynczej kobiet w Arłamowie zakończyły Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).