Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) i Łucja Kobosz (Politechnika Rzeszów) zostali w Olkuszu złotymi medalistami Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków w grze pojedynczej. Kwieciński do triumfu w singlu, „dorzucił” również wygraną w grze podwójnej w parze z Jakubem Tureckim.

Rozstawiony z „jedynką” Hubert Kwieciński w finałowym spotkaniu pokonał Adama Stachowiaka (KS AZS UWM Olsztyn) 3:2 (8:11, 11:13, 11:2, 11:6, 11:4), mimo że po pierwszych dwóch setach bliższy triumfu w krajowym czempionacie do lat 11 był tenisista stołowy z Warmii i Mazur. Z brązowymi medalami rywalizację w grze pojedynczej żaków zakończyli Ignacy Sławiński (KS Sokół Serock) i Jakub Hubka (LZS Kąkolówka).

W gronie żaczek po mistrzowski tytuł w grze pojedynczej sięgnęła Łucja Kobosz (Politechnika Rzeszów), która w Olkuszu była rozstawiona z numerem piątym. W wielkim finale pingpongistka z Podkarpacia w trzech setach pokonała jedną z faworytek imprezy – Monikę Sonnenberg (KS Nowa Era Toruń) 3:0 (11:6, 12:10, 11:9). Poza podium zmagania w singlu zakończyła rozstawiona z „jedynką” Nicol Bartoszko (KU AZS UE Wrocław), która odpadła w 1/8 finału. Oprócz Kobosz i Sonnenberg na podium stanęły także Zuzanna Wieczorek (KS Polonia Śmigiel) i Aleksandra Nawrocka (Orzeł Wysocko Wielkie). Przedstawicielki wielkopolskich klubów wywalczyły w Olkuszu brązowe medale.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków wyłoniono także medalistów w grze podwójnej. Wśród żaczek mistrzowskie tytuły przypadły Nicol Bartoszko (KU AZS UE Wrocławi) i Monice Sonnenberg (KS Nowa Era Toruń), a w gronie żaków pierwsze miejsce w turnieju zajęli Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) i Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów).

Wyniki spotkań finałowych:

gra pojedyncza żaczek:
Łucja Kobosz – Monika Sonnenberg 3:0 (11:6, 12:10, 11:9)

brązowe medale: Zuzanna Wieczorek, Aleksandra Nawrocka

gra pojedyncza żaków:
Hubert Kwieciński – Adam Stachowiak 3:2 (8:11, 11:13, 11:2, 11:6, 11:4)

brązowe medale: Ignacy Sławiński, Jakub Hubka

gra podwójna żaczek:
Nicol Bartoszko/Monika Sonnenberg – Aleksandra Nawrocka/Zuzanna Wieczorek 3:0 (12:10, 11:5, 11:6)

brązowe medale: Małgorzata Poręba/Maja Klag, Łucja Kobosz/Oliwia Wiencek

gra podwójna żaków:
Hubert Kwieciński/Jakub Turecki – Adam Stachowiak/Mikołaj Pilch 3:0 (11:1, 12:10, 11:1)

brązowe medale: Karol Kaczmarczyk/Mateusz Orszulak, Jakub Hubka/Krystian Pytko