Zespół KU AZS UE Wrocław w gronie kobiet oraz reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego wśród mężczyzn wygrali 34. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany jest w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wrocławianki (Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Julia Szymczak, Julia Girulska), które były zdecydowanymi faworytkami zmagań w województwie mazowieckim, w finałowym spotkaniu pokonały KTS Tarnobrzeg (Agata Zakrzewska, Aleksandra Michalak) 3:0. Brązowe medale w rywalizacji drużynowej kobiet zdobyły reprezentantki klubów Bogorii Grodzisk Mazowiecki (Martyna Lis, Julia Więckowska, Katarzyna Trochimiuk) i JKTS-u Jastrzębie (Julia Bartoszek, Angelika Janik, Agata Paszek).

Mistrzowski tytuł w gronie mężczyzn powędrował do reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego (Samuel Kulczycki, Łukasz Sokołowski, Jakub Miszkurka), która w finałowym meczu pokonała ZKS Zielona Góra (Łukasz Wachowiak, Szymon Marciniak, Emil Michalski) 3:1. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyli Energa KTS Toruń (Przemysław Walaszek, Michał Małachowski, Bartosz Czerwiński) i województwo kujawsko-pomorskie (Jan Zandecki, Artur Grela, Filip Stypka).

Teraz zawodnicy i zawodniczki biorący udział w 34. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski będą startować w turnieju gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Wyniki spotkań finałowych:

kobiety:

KU AZS UE Wrocław – KTS Tarnobrzeg 3:0
Anna Węgrzyn – Agata Zakrzewska 3:1 (11:4, 11:8, 7:11, 11:9)
Katarzyna Węgrzyn – Aleksandra Michalak 3:0 (12:10, 11:7, 118)
Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn – Aleksandra Michalak/Agata Zakrzewska 3:2 (8:11, 11:7, 12:10, 7:11, 11:7)

mężczyźni:

ZKS Zielona Góra – woj. warmińsko-mazurskie I 1:3
Łukasz Wachowiak – Łukasz Sokołowski 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)
Szymon Marcinkowski – Samuel Kulczycki 1:3 (11:9, 4:11, 7:11, 5:11)
Łukasz Wachowiak/Szymon Marcinkowski – Samuel Kulczycki/Łukasz Sokołowski 3:1 (11:9, 11:6, 8:11, 11:9)
Łukasz Wachowiak – Samuel Kulczycki 1:3 (21:23, 8:11, 11:9, 11:13)