Uczestnicy ostatnich Drużynowych Mistrzostw Świata Kadetów w Novej Goricy, Samuel Michna i Kacper Perkowski wezmą udział w 2. Grand Prix Polski Kadetów. Zawody rozegrane zostaną od 8 do 10 grudnia w WOSiR Drzonków w Zielonej Górze.

W składzie kadetów na MŚ w Słowenii byli także Patryk Żyworonek, który jest również z rocznika 2009, a także Mateusz Sakowicz. To najstarszy tenisista stołowym w tym zespole narodowym, już występujący w juniorach (rocznik 2008).

Oprócz Samuela Michny i Kacpra Perkowskiego, w 2 GPP Kadetów wystąpią m.in. Aleks Pakuła, Mateusz Gawlas, Jan Mrugała i Krzysztof Wnęk.

W czołówce rankingu najwięcej jest pingpongistów z MKS Czechowice-Dziedzice (Mateusz Gawlas, Tomasz Kałuża, Mateusz Wiśniewski, Piotr Szary, Maksymilian Gacek, Jakub Szymik) i Bogorii Grodzisk Mazowiecki (Aleks Pakuła, Tomasz Fabisiak, Wojciech Szymczak, Piotr Łącki).

W rywalizacji kadetek zobaczymy m.in. Katarzynę Rajkowską, Maję Łakomą, Agatę Krause, Annę Ulatowską, Julię Kowalską i Zuzannę Piekarczyk.

W następnym tygodniu w zawodach GPP wystartują żacy w Świdwinie i juniorzy w Krakowie.