Energa KTS Toruń po zwycięstwie z Otologistic Kamix Rumia zapewniła sobie zwycięstwo 1. ligi grupy północnej. Podopieczni Cazuo Matsumoto nie przegrali żadnego spotkania! Drugie miejsce na pewno zajmie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, która podobnie jak torunianie zagra w barażach o LOTTO Superligę. Energa w tym sezonie nie zaznała goryczy porażki. Jak do tej pory wygrała wszystkie 16 meczów. Najskuteczniejszym zawodnikiem torunian był grający trener Cazuo Matsumoto. Brazylijczyk wygrał aż 28 pojedynków. Przegrał tylko dwukrotnie z Xu Wenliangem po 2:3. Drugą „strzelbą” był Konrad Kulpa, który może pochwalić się 90% skutecznością (27 zwycięstw, 3 porażki). Doskonałym bilansem legitymuje się także Tomasz Kotowski (80% zwycięstw, 24 zwycięstwa, 6 porażek). Co ciekawe, najwięce razy wystąpił Damian Węderlich, bo 32 krotnie (21 zwycięstw, 11 porażek).

Torunianie zapewnili sobie udział w barażach o LOTTO Superligę. Zagrają w nich z wicemistrzem 1. Ligi Grupy Południowej (prawdobodobnie będzie to PWSZ Zamość lub Strzelec Frysztak).

Zaraz za Energą KTS uplasowała się ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, która także marzy o powrocie do elity. Ojcem sukcesu był Samuel Kulczycki. Polak przegrał tylko 5. razy (z Piotrem Chmielem, Xu Wenliangiem, Cazuo Matsumoto, Konradem Kulpą oraz Alanem Wosiem), a wygrał 22 pojedynki. Dzielnie wspierali go Szymon Malicki (64% zwycięstw), Artur Grela (72% zwycięstw) oraz Maciej Kubik (62% zwycięstw). Grudziądzanie o awans do LOTTO Superligi zmierzą się z mistrzem 1. Ligi Grupy Południowej.