Tenisiści stołowi Energa Morlin Ostróda I w miniony weekend doznali drugie porażki w sezonie. Zespół z Warmii i Mazur uległ na wyjeździe Darz Borowi Karnieszewice 3:7 i spadł na trzecie miejsce w tabeli grupy północnej.

Wydaje się, że do ostatniej kolejki będzie trwała rywalizacja w grupie północnej 1. ligi o udział w barażach o awans do LOTTO Superligi. Po weekendowej kolejce liderem z 24. punktami na koncie jest ZKS Zielona Góra II. Dwa „oczka” straty do klubu z Ziemi Lubuskiej mają gracze Poltarexu Pogoni Lębork, którzy w sobotę wygrali na wyjeździe z Jawą Catering Gorzovią Gorzów Wielkopolski 7:3.

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje Energa Morliny Ostróda I, która w weekend przegrała z Darz Borem w Karnieszewicach 3:7. Co warte podkreślenia, drużyna z województwa zachodniopomorskiego, dzięki tej wygranej, zrównała się punktami z podopiecznymi Tomasza Krzeszewskiego.

W strefie spadkowej od dłuższego czasu w grupie północnej znajdują się OSSM Gdańsk, Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia i Energa Manekin Ostróda II.

W grupie południowej kolejne punkty stracił lider z Kielce. Po ubiegłotygodniowej porażce w Ostrzeszowie z tamtejszym Piastem Poprawą 2:8, w niedzielę we własnej hali Polonia Król Montaż Zbrojenia zremisowała z KTS-em Gliwice 5:5. W szeregach miejscowych po raz kolejny błysnął nastoletni Marcel Błaszczyk (zdobył komplet punktów), jednak nie pomogło to ekipie z województwa świętokrzyskiego w zdobyciu dwóch „oczek”.

Nowym wiceliderem grupy południowej został po ostatniej kolejce BISTS Bielsko-Biała. Ekipa ze Śląska przy własnych stołach odniosła przekonywujący triumf nad ostrzeszowskim Piastem Poprawą 8:2. Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego BISTS traci dwa punkty do lidera – Polonii Król Montaż Zbrojenia Kielce oraz ma jedno „oczko” przewagi nad Piastem Poprawą Ostrzeszów i dwa nad KTS-em Gliwice.

W strefie spadkowej grupy południowej po 13. kolejkach znajdują się Bogoria Grodzisk Mazowiecki II i IKS Start Zduńska Wola.