Mistrzyni Polski Katarzyna Węgrzyn i Wicemistrz Polski Tomasz Lewandowski zostali rozstawieni z nr 1 w zawodach 1. Grand Prix Polski Seniorów, które w dniach 22-24 września odbędą się w Gliwicach.

Organizatorami są Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.

Na liście startowej, wśród zawodniczek i zawodników, którzy już potwierdzili start są także m.in. Wicemistrzyni Polski Wiktoria Wróbel, a także Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa i Mateusz Zalewski.

W gronie zwycięzców kwalifikacji wojewódzkich, których zobaczymy w Gliwicach, znaleźli się m.in. wielokrotny reprezentant Polski Marek Badowski i Julia Furman, Martyna Lis, Zofia Śliwka.

Natomiast na liście osób zgłoszonych do piątkowych kwalifikacji dodatkowych są np. Natalia Bogdanowicz, Anna Kubiak, Katarzyna Rajkowska, Julia Zyna, Matylda Hadryś, Michał Bańkosz, Szymon Kolasa, Kacper Perkowski, Artur Gromek, Mateusz Sakowicz, Michał Gawlas.

Drugie zawody GPP Seniorów rozegrane zostaną od 24 do 26 listopada w Bilczy (powiat kielecki). Trzeci turniej już w 2024 roku. Krajowe mistrzostwa w tenisie stołowym w kalendarzu ETTU widnieją w dniach 22-24 marca.