Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego XIV Memoriał Andrzeja Grubby. Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski oraz popularyzacja tego sportu wśród dzieci i młodzieży.

Podczas dwudniowych zawodów udział wzięło ponad 200 zawodników z m.in. z obwodu kaliningradzkiego, Elbląga, Lęborka, Chojnic, Kalisza, Bydgoszczy, Ostródy, Warszawy, Torunia, Kwidzyna, Chełmna , Gdańska, Rumii, Sierakowic czy Grudziądza.

W sobotę zostały rozegrane kategorie skrzat, żak, młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec, a w niedzielę rywalizowali dorośli w kategoriach senior, weteran, amator.

W czasie trwania turnieju obecni byli rodzice Andrzeja Grubby – Pani Ludomira i Pan Alojzy Grubba oraz jego rodzeństwo Marzena Kowalska oraz Jerzy Grubba.

Po wręczeniu nagród regulaminowych uczestnicy turnieju wraz z zaproszonymi gośćmi udali się pod Pomnik Andrzeja Grubby, by złożyć kwiaty i uczcić jego pamięć.

WYNIKI

Kat. Skrzat 

1. Majkowska Angelika – UKS Juvena Połczno 
2. Czaja Julia – MRKS Gdańsk 
3. Stefaniak Amelia – MTS Kwidzyn 

Kat. Skrzat 

1. Korzus Julian – KTS Energa Toruń 
2. Owedyk Tymon – KTS Energa Toruń 
3. Krzyżanowski Jakub – KS Gotyk Toruń 

Kat. Żak 

1. Przybytkowska Wiktoria – LUKS Chełmno 
2. Wycichowska Amelia – KS Gotyk Toruń 
3. Czajkowska Weronika – MTS Kwidzyn 

Kat. Żak 

1. Michna Samuel – UKS Lis Sierakowice 
2. Rękas Maciej – KTS Energa Toruń 
3. Sawina Maksymilian – KTS Energa Toruń 

Kat. Młodzik 

1. Krakowiak Ewa – GKTS Gdańsk 
2. Czaja Zuzanna – MRKS Gdańsk 
3. Drąg Marta – LUKS Chełmno 

Kat. Młodzik 

1. Niewiadomski Kamil – ATS Małe Trójmiasto Rumia 
2. Jagodziński Mateusz – LUKS Chełmno 
3. Peikowski Fabian – KS Beniaminek 03 

Kat. Kadet 

1. Piłat Agnieszka – LUKS Chełmno 
2. Kocoń Roksana – LUKS Chełmno 
3. Pacholak Martyna – LUKS Chełmno 

Kat. Kadet 

1. Zgliński Antonii – KTS Energa Toruń 
2. Rudo Adam – LUKS Straszyn 
3. Michna Dawid – UKS Lis Sierakowice 

Kat. Junior 

1. Płotka Magdalena – Luzino 
2. Płotka Katarzyna – Luzino 
3. Oleksik Paulina – GKTS Gdańsk 

Kat. Junior 

1. Dudzicz Adam – MRKS Gdańsk 
2. Ciołkowski Paweł – ATS Olimpia Grudziądz 
3. Materek Kacper – MRKS Gdańsk 

Kat. Młodzieżowiec 

1. Rybarska Kamila – Rudno 

Kat. Senior 

1. Sikorska Magdalena – Warszawa 
2. Miklaszewska Maja – MRKS Gdańsk 
3. Krajewska Marta – MRKS Gdańsk

Kat. Senior 

1. Konrad Kulpa – KST Energa Toruń
2. Jan Zandecki – AZS AWF Gdańsk 
3. Marek Prądziński – Pogoń Lębork

Kat. Amator 

1. Andrea Bukowska – Starogard Gdański 

Kat. Amator 

1. Zbigniew Główczewski – Kalisz 
2. Robert Różyński – Borówno 
3. Paweł Bielunkiewicz – Bydgoszcz

Kat. Weteran 

1. Wojciech Potrykus – Lębork 
2. Wojciech Tebecio – Starogard Gdański 
3. Aleksander Cichowski – Kwidzyn