Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Nowy Ambasador Białorusi z wizytą w PKOl

w Centrum Olimpijskim PKOl Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki spotkał się z Panem Władimirem Czuszewem, nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej.
fot. Szymon Sikora/PKOl
15.04.2019
PZTS
Źródło: PKOL
w Centrum Olimpijskim PKOl Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki spotkał się z Panem Władimirem Czuszewem, nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej.


W trakcie spotkania poruszono tematy związane z działalnością Narodowych Komitetów Olimpijskich obu krajów, podkreślając wzajemne, długoletnie przyjazne relacje w obszarze sportu i międzynarodowego ruchu olimpijskiego. Szczególnie zwrócono uwagę na bardzo dobrą współpracę PKOl z białoruskim odpowiednikiem, w kontekście zbliżających się II Igrzysk Europejskich Mińsk 2019, a także z Komitetem Organizacyjnym tychże Igrzysk.

Osobną, wspólnie omówioną kwestią była inicjatywa „Sztafety Ognia Pokoju”, która w drodze do Mińska zatrzyma się w Warszawie, a następnie kierować się będzie w rejony przygraniczne. W tym kontekście Prezes Kraśnicki przekazał Panu Ambasadorowi zapewnienie o gotowości Polskiego Komitetu Olimpijskiego do aktywnego udziału w tej cennej, promocyjnej inicjatywie.

Kontynuując wątek dwustronnej współpracy w obszarze promocji nadchodzących Igrzysk Europejskich, wymieniony został także najbliższy Piknik Olimpijski, podczas którego Igrzyska Europejskie w Mińsku będą motywem przewodnim. W tym względzie Pan Ambasador Władimir Czuszew zapewnił, że placówka w Warszawie będzie aktywnie współpracować z PKOl w bieżących przygotowaniach do Pikniku.

W spotkaniu Prezesowi PKOl towarzyszyły: Marzenna Koszewska - Dyrektor Działu Olimpijskiego i Projektów Solidarności Olimpijskiej, a zarazem Szef Misji na II IE Mińsk 2019, która przekazała szczegóły przebiegu "Sztafety Ognia Pokoju" oraz Iwona Łotysz - Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej, która przekazała szczegóły planowanej organizacji Dnia Polskiego w Mińsku.

Na zakończenie wizyty Pan Ambasador Władimir Czuszew życzył polskim sportowcom startującym w Igrzyskach Europejskich w Mińsku wielu sukcesów i udanej imprezy, a także dokonał pamiątkowego wpisu do Księgi Pamiątkowej PKOl. Z kolei Prezes PKOl podziękował Panu Ambasadorowi za wizytę i wyrażoną chęć współpracy, która będzie kontynuowana w postaci kolejnych spotkań także na szczeblu roboczym.