Z sześcioma medalami wywalczonymi w konkurencjach indywidualnych oraz trzema medalami w drużynie wracają z pierwszego w 2015 roku międzynarodowego turnieju rangi ITTF niepełnosprawni reprezentanci Polski w tenisie stołowym. Impreza inaugurująca nowy sezon rozegrana została we włoskim Lignano. Po dwa „krążki” w tegorocznych rozgrywkach Lignano Master Open sięgnęli: Małgorzata Jankowska (IKS-AWF Warszawa, srebrny w grze pojedynczej w 8. klasie niepełnosprawności oraz brązowy w grze drużynowej w 10. klasie wraz z Chorwatką Mirjaną Lucić; z powodu kontuzji Chorwatki oddany walkowerem mecz o awans do finału), a także Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (obaj Start Zielona Góra, wspólnie „brąz” w 8. klasie, a także kolejno: „srebro” i „brąz” w grze pojedynczej).

W klasie łączonej 1-2 najniższy stopień podium zajęła Dorota Bucław (IKS-AWF Warszawa). Z takim samym wynikiem rywalizację ukończyli Krystyna Siemieniecka (UKS Nowa Sól, 11. klasa) oraz Rafał Czuper (Start Białystok, 2. klasa). Dorobek medalowy uzupełniają Kamil Bałuszek i Damian Słociński, którzy w konkurencji drużynowej w 11. klasie sięgnęli po srebrne „krążki”.

– Warto podkreślić bardzo dobry występ naszych złotych medalistów z Igrzysk w Londynie, Marcina Skrzyneckiego i Piotra Grudnia – oceniła Elżbieta Madejska, trener kadry narodowej niepełnosprawnych. – Niespodziankę sprawił Michał Deigsler, który wygrał w turnieju indywidualnym z doświadczonym Francuzem Messi, a w turnieju drużynowym ograł wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy, Ukraińca Popowa.