Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo odniosły w piątek zwycięstwa w pierwszych meczach półfinałowych superligi tenisistów stołowych. Rewanże w niedzielę.

Dartom Bogoria, która była najlepszą drużyną w rozgrywkach zasadniczych, wygrała na wyjeździe z broniącym tytułu mistrzów Polski Kolpingiem FRAC Jarosław 3:1. Gospodarze zagrali bez swojego lidera Chińczyka Hou Yingchao, który z powodu kontuzji nie pojawił się w Polsce.

W zespole z Mazowsza dwa zwycięstwa odniósł Grek Panagiotis Gionis, który pokonał reprezentującego Ukrainę Kou Leia 3:1, a w pojedynku rozstrzygającym losy spotkania Tomasa Konecnego 2:0. Wcześniej Czech przegrał po zaciętym pojedynku z Japończykiem Kaiiem Konishi 2:3.

Jedyny punkt dla jarosławian wywalczył Piotr Chodorski, który wygrał w pięciu setach z Markiem Badowskim.

Bliski awansu do finału jest też Dekorglass Działdowo, który pokonał u siebie osłabioną kadrowo Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:0, tracąc tylko jednego seta w całym spotkaniu. Punkty dla gospodarzy zdobył reprezentant Słowacji Wang Yang, niepokonany w LOTTO Superlidze (15-0) Shang Kun z Chin i grający trener Jiri Vrablik.

Wbrew przedmeczowym zapowiedziom w ekipie z Gdańska zabrakło Chińczyka Wei Shihao, który w nowym sezonie będzie zawodnikiem Dekorglassu. Zamiast niego trener Piotr Szafranek wystawił 17-letniego Michała Małachowskiego, który tym samym zadebiutował w LOTTO Superlidze.