Dwa zwycięstwa i dwie przegrane – tak wygląda bilans polskich drużyn rywalizujących w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Wygrane na własne konta zapisały ekipy aktualnych mistrzów kraju, tj. KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg oraz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz.

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg

Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonały w meczu wyjazdowym LM francuski zespół CP Lyssois Lille Metropole 3:1. Tym samym zrewanżowały się za porażkę przed własną publicznością.

Drużyna z Tarnobrzega gra w grupie D Ligi Mistrzyń. Oprócz ekipy z Lille, występuje w niej także austriacki zespół Linz AG Froschberg.

Zawodniczki SPAR-Zamek w dotychczasowej rywalizacji wygrały dwa spotkania. Ich rywalki mają po jednym zwycięstwie, ale pingpongistki z Linzu rozegrały dotychczas tylko dwa spotkania.

Dwie pierwsze drużyny awansują do ćwierćfinału LM, a trzeci zespół zagra w rozgrywkach Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

CP Lyssois Lille Metropole – KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg 1:3
Bernadette Szocs – Natalia Partyka 1:3 (11:8, 7:11, 7:11, 9:11)
Yang Xiaoxin – Han Ying 3:1 (12:10, 11:8, 5:11, 11:8)
Wang Yutin – Li Qian 0:3 (9:11, 5:11, 4:11)
Bernadette Szocs – Han Ying 1:3(11:5, 5:11, 8:11, 10:12)

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz

Tenisiści stołowi ASTS Olimpia-Unia Grudziądz pokonali u siebie lidera grupy B, austriacki Weinviertel Niederoesterreich.

Pasjonujące pojedynki stoczyli reprezentujący Olimpię Japończyk Konishi Kaii oraz Jarosław Żmudenko, którzy na pokonanie swoich rywali potrzebowali pięć setów.

Rozpoczęło się od pewnej wygranej 3:0 Chińczyka Yang Wanga ze Stefanem Fegerlem. Kolejne dwa pojedynki trwały jednak zdecydowanie dłużej. Reprezentujący gospodarzy zawodnicy potrzebowali po pięć setów, by rozprawić się ze swoimi przeciwnikami.

Ze zmiennym szczęściem grał Kaii, na zmianę wygrywając i przegrywając sety, ale w decydującym zachował więcej zimnej krwi i okazał się lepszy. Bliżej szybszej wygranej był w swoim spotkaniu Żmudenko. Ukrainiec pierwsze dwa sety rozstrzygnął na swoją korzyść. Rywal się jednak pozbierał i o wyniku pojedynku decydowała piąta partia. Tu górą był grudziądzanin, zwyciężając 11:5 i tym samym dając pewną wygraną gospodarzom w całym meczu 3:0.

Kolejny mecz Olimpia-Unia rozegra 6 grudnia, a rywalem będzie zajmujący ostatnie miejsce francuski zespół G.V. Hennebont T.T.

ASTS Olimpia Unia Grudziądz – Weinviertel Niederosterreich 3:0
Wang Yang – Stefan Fegerl 3:0 (11:9, 11:9, 11:6)
Kaii Konishi – Yingchao Hou 3:2 (11:7, 7:11, 11:5, 9:11, 11:6)
Jarosław Żmudenko – Daniel Habesohn 3:2 (11:8, 11:8, 8:11, 10:12, 11:5)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali przed własną publicznością z Borussią Duesseldorf 2:3.

Po jednym punkcie dla gospodarzy zdobyli Daniel Górak i Paweł Fertikowski. W zespole gości wyróżnił się Patrick Franziska, który odniósł dwa zwycięstwa.

Kolejny mecz Dartom Bogoria rozegra 6 grudnia również w Grodzisku Mazowieckim, a jej rywalem będzie Sten Ostrov Havlickuv Brod. W piątek w innym meczu grupy D czeski zespół przegrał u siebie z francuskim Chartres ASTT 2:3.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Borussia Duesseldorf 2:3
Daniel Górak – Gionis Panagiotis 3:2 (11:6, 12:10, 9:11, 14:16, 11:7)
Jakub Kosowski – Patrick Franziska 1:3 (12:10, 9:11, 9:11, 11:13)
Paweł Fertikowski – Sharath Kamal Achanta 3:1 (11:7, 11:8, 10:12, 11:9)
Daniel Górak – Patrick Franziska 1:3 (12:10, 8:11, 5:11, 2:11)
Jakub Kosowski – Gionis Panagiotis 1:3 (11:6, 8:11, 6:11, 6:11)

KST Energa-Manekin Toruń

Tenisiści stołowi KST Energa-Manekin Toruń ponieśli czwartą z rzędu porażkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W piątkowy wieczór przegrali na wyjeździe ze szwedzkim Eslovs AI Bordtennis 1:3.

Udanie dla torunian spotkanie rozpoczął Brazylijczyk Cazuo Matsumoto, który po niesamowicie zaciętej walce z Xu Huj pokonał rywala 3:2. Decydujący set rozstrzygnięty został dopiero wynikiem 17:15. W drugim pojedynku wicemistrz Polski Konrad Kulpa nie sprostał Robertowi Svenssonowi, przegrywając 1:3, choć w pierwszych dwóch setach toczyła się wyrównana walka.

Ciekawie rozpoczął swoje spotkanie debiutujący w barwach toruńskiego zespołu 19-letni Paweł Piotrowski. Mimo że od początku rywal zdobył niewielką przewagę, Polak doprowadził do remisu 10:10 i do końca seta toczyła się walka punkt za punkt. Ostatecznie wygrał zawodnik gospodarzy 15:13. Swoje doświadczenie Szwed wykorzystał w dalszej części spotkania i pewnie pokonał Polaka 3:0, dając swojemu zespołowi prowadzenie w meczu 2:1.

Kropkę nad „i” postawił Hui, który wykorzystał nerwowe końcówki setów w wykonaniu Kulpy. Pokonał go 3:0 i dał swojemu zespołowi wygraną w całym spotkaniu 3:1.

Kolejny mecz Energa-Manekin rozegra 5 grudnia, a rywalem będzie francuski zespół AS Pontoise Cergy.

Eslovs AI Bordtennis – KST Energa-Manekin Toruń 3:1
Xu Hui – Cazuo Matsumoto 2:3 (4:11, 13:11, 8:11, 12:10, 15:17)
Robert Svensson – Konrad Kulpa 3:1 (11:9, 9:11, 11:7, 11:5)
Mattias Oversjo – Paweł Piotrowski 3:0 (15:13, 11:6, 11:4)
Xu Hui – Konrad Kulpa 3:0 (12:10, 11:9, 13:11)