Osiem medali – cztery srebrne i cztery brązowe – wywalczyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Europy weteranów w tenisie stołowym. Turniej w sobotę zakończył się we włoskim Rimini.

Dwukrotnie na podium w słonecznej Italii stawali Artur Daniel, Wojciech Tebecio i Dorota Borkowska, którzy wywalczyli medale zarówno w grze pojedynczej jak i grze podwójnej. Najlepszy wyniki w Rimini uzyskał ten pierwszy, który zajął dwukrotnie drugie miejsce.

W finałowym pojedynku kategorii 40-44 lat w singlu Artur Daniel przegrał z Belgiem Cedricem Merchezem 0:3 (6:11, 4:11, 5:11), a w spotkaniu o mistrzowski tytuł w grze podwójnej były IMP z 2009 roku wspólnie z Maciejem Rakowiczem ulegli czeskiemu duetowi – Jiri Graf/Ivan Karabec 0:3 (7:11, 9:11, 5:11).

Tytuł wicemistrza Europy weteranów (45-49 lat) w grze pojedynczej w Rimini wywalczył również Wojciech Tebecio. Polak w wielkim finale przegrał z Litwinem Gintautasem Juchną 1:3 (8:11, 11:5, 9:11, 9:11). Ponadto Tebecio wspólnie z Pawłem Stopińskim stanęli na najniższym stopniu podium w grze podwójnej.

Biało-czerwoni w zmaganiach singlistów zdobyli jeszcze dwa krążki. Z brązowymi medalami z Włoch wyjadą Dorota Borkowska (50-54 lat) i Dorota Paluch (40-64 lat). Obydwie nasze zawodniczki półfinałowe starcia w swoich kategoriach przegrały solidarnie 0:3.

Na podium tegorocznych mistrzostw stanęły również Emilia Kijok i Dorota Borkowska, które dotarły do półfinału gry podwójnej (40-44 lat) oraz Regina Kasprzak wspólnie ze Szwajcarką Moniką Goggel, zdobywając tytuł wicemistrzyń Starego Kontynentu w grze podwójnej (55-59 lat).