Patryk Żyworonek w kategorii kadetów i Alan Kulczycki w grupie juniorów zwyciężyli w wewnętrznym turnieju, który odbył się w COS OPO we Władysławowie.

– W zawodach juniorów rywalizacja odbywała się systemem pucharowym, a najlepszy Alan Kulczycki wygrał wszystkie 3 mecze. Z kolei kadeci grali każdy z każdym i także 3 zwycięstwa odniósł Patryk Żyworonek – mówi Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

W półfinałach turnieju juniorów Alan Kulczycki wygrał z Dawidem Michną 4:3, a Michał Gawlas z Patrykiem Bieleckim 4:1. – W finale Alan pokonał Michała, a o 3 miejsce Dawid ograł Patryka 4:2 – dodał szkoleniowiec.

W kadetach Patryk Żyworonek triumfował w spotkaniach z drugim w klasyfikacji Mateuszem Sakowiczem 4:0, trzecim Samuelem Michną 4:2 i czwartym Aleksem Pakułą 4:2.

W tegorocznych, pierwszych w historii Mistrzostwach Europy Młodzików (do lat 13) nie mógł zagrać Patryk Żyworonek. W Czarnogórze wystąpili Samuel Michna i Aleks Pakuła. Indywidualnie wicemistrzem kontynentu został Samuel Michna, a brąz zdobył Aleks Pakuła. W zmaganiach zespołów mieszanych Biało-Czerwoni wywalczyli srebro.