Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Piotr Chodorski (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów) zwyciężyli w Wałbrzychu w pierwszych w tym sezonie zawodach rangi Grand Prix Polski.

W niedzielnych meczach finałowych Bajor wygrała z koleżanką klubową, mistrzynią Europy juniorek Anną Węgrzyn 4:1 (11:8, 7:11, 11:5, 11:8, 11:7), zaś Chodorski pokonał Konrada Kulpę (Energa Manekin Toruń) 4:2 (5:11, 7:11, 11:3, 11:9, 11:7, 13:11).

W półfinałach odpadli: trzecia z zawodniczek wrocławskiego klubu Katarzyna Węgrzyn (mistrzyni kontynentu juniorek w mikście z Samuelem Kulczyckim) oraz Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa), a także Adrian Więcek (niestowarzyszony) i Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz).

Podczas tegorocznych mistrzostw kraju w Gliwicach Bajor zdobyła złoty medal, a Chodorski wywalczył brązowy.

Jedynej porażki w wałbrzyskim turnieju Chodorski doznał w fazie grupowej – 1:3 z Kamilem Nalepą (ZKS Zielona Góra). Brązowa medalistka niedawnych drużynowych ME Bajor natomiast triumfowała we wszystkich ośmiu spotkaniach, a najtrudniejszy okazał się ćwierćfinał z Julią Ślązak (GLKS Scania Nadarzyn) – 4:3.