Myślę, że przed turniejem nikt na nas nie stawiał w deblu, a nasz, Ani Brzyskiej i mój, brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Cluj-Napoca jest niespodzianką – mówi Zuzanna Wielgos. Reprezentantki Polski urodziły się w 2005 roku i jeszcze przez 4 sezony będą mogły grać w kategorii U21.

Rok temu wywalczyłyśmy również brąz w ME Juniorek w chorwackim Varażdinie, a więc to nasz drugi medal w zawodach tej rangi. Z kolei w ostatnim roku kadetek nie odbył się turniej mistrzowski z powodu pandemii – powiedziała Zuzanna Wielgos, która w turniejach indywidualnych gra w barwach Politechniki Rzeszów, a w Ekstraklasie w SKTS Sochaczew.

W turnieju w Rumunii Polki wygrały z Portugalkami Ines Matos i Matilde Pinto 3:0, Niemkami Mią Griesel i Franziską Schreiner 3:2 oraz zawodniczkami gospodarzy Ioaną Sirgeorzan i Eleną Zaharia 3:1. W półfinale przegrały 1:3 z Turczynkami Ece Harac i Ozge Yilmaz, które ostatecznie obroniły tytuł mistrzowski.

W meczu o awans do strefy medalowej zagrałyśmy bardzo dobrze taktycznie. Coraz lepiej wyglądało nasze zgranie i generalnie podeszłyśmy bardzo optymistycznie do spotkania ćwierćfinałowego. Szansa na zwycięstwo była także w półfinale, mimo że Turczynki grały na wysokim poziomie. Żałujemy, że zagrałyśmy troszkę gorzej od nich – przyznała Zuzanna Wielgos.

W MME w 2022 roku rozegrała ona łącznie we wszystkich konkurencjach 12 pojedynków, z których wygrała aż 8. Z późniejszą mistrzynią w singlu Rumunką Eleną Zaharią prowadziła 2:1, by niestety przegrać 2:4. W grze pojedynczej pokonała natomiast m.in. Ece Harac.

Dobrym widowiskiem było spotkanie z Zaharią. Elena zauważyła mój trochę słabszy punkt i go wykorzystała. Koncentracja u mnie trochę spadła i dlatego tak wyglądały kolejne sety. Ale jestem bardzo zadowolona z mojego występu na ME. Z singla też. Zwłaszcza, że to był mój debiut w mistrzostwach do lat 21. W takich turniejach nie ma już słabej zawodniczki – podkreśliła tenisistka stołowa pochodząca z Futomy w gminie Błażowa (powiat rzeszowski). Jest wychowanką LZS UKS Kąkolówka.

Zaraz po MME Zuzanna Wielgos odniosła kolejny sukces, bowiem zajęła 2 miejsce w 1. Grand Prix Seniorek w Białymstoku. W grupie wygrała z Aleksandrą Michalak 3:0, Paulą Krysińską 3:1, Natalią Gajewską 3:0, Aleksandrą Górską 3:0, a w fazie pucharowej z Karoliną Hołdą 3:0, Wiktorią Wróbel 4:3 (mimo że było 0:3) i Katarzyną Ślifirczyk 4:2. W finale przegrała z Mistrzynią Polski Katarzyną Węgrzyn 2:4.