Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w poniedziałek o nowych datach igrzysk olimpijskich i igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że przez pandemię koronawirusa COVID-19 najważniejsza impreza sportowa tego roku została przełożona na 2021 rok.

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. Z kolei igrzyska paraolimpijskie zostały zaplanowane od 23 sierpnia do 5 września. MKOL w wydanym w poniedziałek oświadczeniu poinformował, że nowe daty zostały podjęte w oparciu o ochronę zdrowia sportowców i kalendarz imprez międzynarodowych.

W najbliższych dniach Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego opublikuje nowy system kwalifikacji do japońskich zawodów. Przypomnijmy, że pewna udziału w Tokio jest nasza żeńska drużyna, a przepustki do udziału w igrzyskach paraolimpijskich posiadają: aktualni mistrzowie Europy – Dorota Bucław, Natalia Partyka i Patryk Chojnowski oraz Karolina Pęk, Krystyna Łysiak, Rafał Czuper, Krzysztof Żyłka, Rafał Lis i Piotr Grudzień.