Wamet Dąbcze, ATS Akanza AZS UMCS Lublin, Dwójka Rawa Mazowiecka i Skarbek Tarnowskie Góry II – to „świeżo upieczeni” beniaminkowie 1. ligi kobiet.

Jako pierwsze grę na zapleczu Ekstraklasy kobiet zapewniły sobie tenisistki stołowe z Rawy Mazowieckiej. Zespół Dwójki dwukrotnie zdecydowanie pokonał w barażach Kolping Jarosław – 10:0 i 8:2.

Problemów z uzyskaniem awansu nie miały również reprezentantki Wametu Dąbcze. Drużyna z Wielkopolski w decydujących spotkaniach okazała się lepsza do IKTS-u Noteci Inowrocław. W pierwszym spotkaniu zdobywca Drużynowego Pucharu Polski edycji Wielkopolski zwyciężył 9:1, a w rewanżu 8:2.

W przyszłym sezonie przy 1-ligowych stołach występować będą również przedstawicielki ATS-u Akanzy AZS UMCS Lublin. Zespół z Lubelszczyzny bez większych problemów w barażach pokonał Dekorglass Działdowo 7:3 i 9:1.

Czwartym beniaminkiem 1. ligi kobiet jest drugi zespół MKS-u Skarbek Tarnowskie Góry. Ślązaczki w spotkaniach, które decydowały o grze na zapleczu Ekstraklasy kobiet, wygrały z KU AZS UE Wrocław III (spotkania zostały zweryfikowane przez Wydział Rozgrywek PZTS na walkower 10:0 dla MKS-u ze względu na udział w ekipie z Dolnego Śląska nieuprawnionej zawodniczki).

W sobotę poznaliśmy także zespoły, które po sezonie 2021/2022 opuszczą 1. ligę. W barażach o pozostanie w rozgrywkach utrzymanie zapewniły sobie Stella Niechan Gniezno i KTS Gliwice. Tenisistki stołowe z pierwszej stolicy Polski dwukrotnie zremisowały z Gorcami Nowy Targ 5:5, jednak dzięki lepszemu bilansowi małych punktów (o dwie akcje lepsze były gnieźnianki 756:754, w setach również był remis 41:41) Stella Niechan utrzymała się w lidze. Z kolei gliwiczanki dwukrotnie pokonały Agro-Sieć Chełmno 6:4 i 8:2.